Aşkabat Olimpiyat Kompleksi High Density Wi-Fi Projesi

[15/06/2020]

Telcoset, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen 5. Asya Kapalı Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları (AIMAG) için inşaa edilen mega yapı Olimpiyat kompleksi için yüksek yoğunluklu Wi-Fi tasarımı yaparak anlık 300.000+ kullanıcıya güvenli internet erişimi sağlayacak şekilde tasarlandı.Aruba Networks çözümleri ile hayata geçirilen proje uzman ekibimiz tarafından çok kısa bir sürede hayata geçirilip sorunsuz şekilde tamamlandı. 

Anlık 11.000 Kullanıcıya Güvenli,Kesintisiz Wi-Fi Hizmeti

Telcoset uzman ekibiyle Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta, genel konsepti Polimeks tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiş Olimpiyat Kompleksi 1.466.400 m2 üzerinde 45.000 kişilik kapasiteli stadium, 22 adet spor salonu, 19 farklı müsabaka alanı olan devasa tesiste, olimpiyatlar süresince ziyaretçi ya da katılımcı olarak komplekste bulunan, farklı gruplardan katılımcılara ses,data servislerini güvenli ve hızlı kablosuz ağ erişimi sağlamak için proje tasarımı gerçekleştirdi.
Olimpiyatlar sırasında yaklaşık anlık 11.000 kullanıcının aynı anda ağa bağlandığı ve kişi başı 250MB veri kullanımı olan proje titizlikle yapılan tasarım sayesinde sıfır hata ile tamamlandı.