Türkiye’nin Lider Kuruyemiş Markası Tadım, Telcoset’i Seçti !

[05/08/2021]

1940’lı yıllardan itibaren Antep fıstığı ticareti ile uğraşan bir ailenin 3. Kuşağından olan Mehmet Tekinalp, 1971 yılında, antep fıstığının yanı sıra diğer kuruyemişleri de paketleyip satmaya karar vermiş ve Tadım’ı kurarak paketli kuruyemiş sektörüne adım atmıştır.


Bugün Gebze’de ve Almanya’da üretim tesisleri bulunan Tadım; 50 yıldır sektördeki pozisyonunu koruyarak, üreticiden aldığı birinci kalite hammaddeyi, son teknolojiye sahip makinelerden oluşan üretim hattında el değmeden işliyor, paketliyor ve en taze haliyle tüketicilerine ulaştırıyor.

 Tadım 2021 yaz aylarının sonuna doğru Ankara’da Avrupa’nın en büyük ay çekirdeği işleme tesisi olacak olan 3. Fabrikasını hayata geçirecek.

Daha Hızlı & Daha Çevik

Tadım’ın taleplerine hızlı ve çözümsel yaklaşım gösterebilecek bir BT Altyapı ve Yönetilen Hizmetler servisine ihtiyacı vardı. Çalışmakta oldukları firma ile sözleşme yenileme aşamasında Telcoset’i de ihalede yer almak üzere davet ettiler.

Teknik ekipler ile yapılan toplantılarda güven ortamı yaratılmış, sunduğumuz referans listeleri araştırılmış ve Tadım’ın Telcoset ile çalışmasının kendileri için en doğru karar olduğu konusunda emin olmaları sağlanmıştır. Telcoset’in görüşmelere başladığı dönemden itibaren, ihaleye davet edilmesine kadar ve ihale sürecindeki proaktif, yapıcı, uzlaşıcı ve hızlı iletişimi Tadım’ı oldukça etkilemiştir.

İş Ortaklığında Uyum ve Doğru İletişim ile Gelen Başarı

Teknik yeterlilik, hızlı iletişim ve verilen hedef fiyata yaklaşmak için gösterdiğimiz gayret ile güvenlerini kazanarak, Tadım’ın Network Güvenlik Yönetilebilir Hizmetleri ve Support Yenilemesi ihalesini kazandık. Bu kazanımların ardından Ankara’da kurulacak olan yeni fabrikanın da tüm kurulum işlerini aldık.

Telcoset, henüz sürecin başındayken atadığı hizmet yöneticisi ve operasyon ekiplerinin desteği ile planlı olarak çok kısa bir sürede devir alımını gerçekleştirdi. Bu uyumlu çalışma süreci ile kısa zamanda, düzenli bir iletişim ve raporlama düzeni de sağlanmış oldu.

Tadım’ın, BT Altyapı ve Yönetilen Hizmetler konusunda hızlı ve çevikliğine güvendiği Telcoset ile çalışmaya karar vermesinden doğan bu işbirliğinde ilk etap şimdiden tamamlandı. Bu uyum ve sinerjinin devam edeceği nice projelerin de temelleri atılmakta.